Tokyo Gezi Rehberi

  Gezi Rehberi    2 Kasım 2018
Yorum Yok

Uzak Doğu, keşfedilmeyi bekleyen en fantastik bölgelerden bir tanesidir. Kendine has yapısı ve binlerce yıllık geçmişini korumayı başaran Uzak Doğu ülkeleri, her zaman turistik anlamda ilgi çekici olmaktadır. Ülkemizden direk uçuşların gerçekleştiği Tokyo şehri de, bu alanlardan bir tanesidir. Japonya’nın başkenti olan Tokyo, bilimsel anlamda gelişmişlikleri ve kalabalık nüfusuyla farklı bir özelliğe sahiptir. Japonya, bölgede bulunan diğer ülkelere göre daha pahalı olduğu için, gitmeden önce iyi bir bütçe ayırmak gerekli olacaktır. Dünyanın en kalabalık metropolü olan Tokyo’da kaybolmadan gezmek için, gezi öncesinde dikkatli bir şekilde gezi rehberinden faydalanmak gerekir.

Tokyo’da Ulaşım

Tokyo’da gidilecek her yere kullanılacak ulaşım araçları sayesinde rahatlıkla ulaşılabilir. Böylece ulaşım konusunda bir sorun yaşanmayacaktır. Tokyo’da tren biletlerinin haftalık veya aylık şekilde satışı gerçekleşmektedir. Bu biletleri satın alan kişiler, süreler dahilinde sınırsız sayıda ulaşımdan faydalanabilirler.

Tokyo’da Gezilecek Yerler

Akihabara bölgesi, Tokyo’da teknolojinin merkezi olan bir merkezdir. Ayrıca kur farkından dolayı pahalı olduğunu da unutmamak gerekir. Harajuku bölgesi ise genel olarak aksesuarların ve kozmetik ürünlerinin satışının yapıldığı alanlardan bir tanesidir. Yoyogi Parkı, Tokyo’nun en büyük parkı olduğu için, tüm turistlerin uğrak noktası olmuştur. Ayrıca Sake’ler sayesinde yerli içkinin de tadına bakılabilir. Meiji Tapınağı, Japon dini literatürünün anlaşılmasındaki en önemli duraklardan bir tanesi olacaktır. Şehirdeki Tamachi bölgesi ise aslında huzur ve manzara keyfi isteyen turistlerin dönüm noktasıdır. Tokyo Kulesi, aslında Amerika’ya benzeyen ve turistlerin ilgisini çeken en eğlenceli yapılardan bir tanesidir.

Japon Mutfağı

Japon mutfağı, kültürümüzle pek örtüşmeyen özelliklere sahiptir. Fakat doğru restoranlarda yenilecek yemeklerin, damak zevkine uyması daha başarılı olacaktır. İzakaya denilen meyhane gibi yerlerde genel olarak Yakitori adı verilen tavuk ızgaralar servis edilir. Suşinin bin bir çeşidi de, yine Tokyo’ya özgü bir durumdur. Sashimi denilen çiğ balık servis edilmesi de, yine farklı ama eğlenceli bir deneyim olabilir. Karidesin farklı şekilde pişirilmesiyle elde edilen Tempura da, denemesi gerekilen lezzetlerdendir. Japonların et dünyasına kazandırdığı pişirme yöntemiyle hazırlanan Kobe Bifteği de, yine Tokyo’ya gelince denenmesi gereken lezzetlerden bir tanesidir.

62 okunma

Etiketler : ,

  Benzer Yazılar


  Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır, yazı hakkındaki düşüncelerinizi paylaşmaktan çekinmeyin.

  Son Yorumlar