Phuket Gezi Rehberi

  Gezi Rehberi    1 Kasım 2018
Yorum Yok

Tayland’ın en büyük adası olan Phuket, Hint Okyanusu’nun bir parçası olan Andaman Denizi’nde bulunmaktadır. 570 kilometrekarelik yüzölçümüne sahiptir ve Tayland’ın tek başına eyalet olan tek adasıdır. Phuket’in en büyük gelir kaynağı turizmdir. Phuket, dünyanın en bilinen tatil merkezlerinden olduğu için turist ziyaretleri her yıl artarak devam etmektedir. Özellikle beyaz kumlu sahilleri, doğası, turkuaz berrak denizi ve birçok güzel adaları yönünde Phuket turistlerin ilgi odağıdır. Phuket, 49 kilometre uzunluğundadır. Bu nedenle dört tarafının denizle çevrili olduğu hiç anlaşılmamaktadır. Yazının devamında Phuket’de neler yapılabilir ve konaklama hakkında detaylı bilgilere ulaşılabilir.

Phuket’de Ne Yapılır?

Özellikle şu sporları konusunda Phuket oldukça zengindir. Tüplü dalış, sörf, şnorkelle dalış, sörf, seakayak ve cable ski gibi sporlar yapılabilmektedir. Bunun yanında adada fil üzerinde trekking yapılabilmektedir. Golf, masaj ve boks maçları da adanın bilinen ve yapılan aktiviteleri arasındadır.

Patong merkezi ziyaret edilmesi gereken yerlerdendir. Bazı sokaklarda pazarlıkla gayet iyi alışverişler yapılabilmektedir. Patong’da bulunan Bang La Road ismindeki cadde adanın bilinen caddelerindendir. Cadde üzerinde birçok eğlence mekanı bulunmaktadır. Gece eğlencesi için tercih edilebilen caddelerden biridir.

Phuket’de tekne turları yapmak olmazsa olmazlardandır. Otelde veya Patong’a gidildiğinde birçok acente önerilmektedir. Bütçenize uygun olan bir acentayla anlaşarak tura katılabilirsiniz. Popüler olarak Maya Bay (Phi Phi adaları) ve Phang Nga Bay adalarına gidilmektedir. Turlar genelde sürat motorlarıyla yapılmaktadır.

Phuket’de Konaklama

Phuket’de her bütçeye uygun otel seçenekleri bulunmaktadır. Fiyatlar çok uygundur ve biraz fazla para verilirse gayet lüks otellerde konaklamak mümkündür. Sahil kenarı olarak Patong’da konaklamak gürültü ve kalabalık olması nedeniyle dezavantaj olabilir fakat bu özellikleri dezavantaj olarak görmeyenler için uygun bir konaklama yeri olabilir. Patong’da konaklamayı tercih etmeyenlerin Kata Beach’de konaklaması önerilmektedir.

Bunların yanında havuzlu lüks villalarda da konaklamak mümkündür. Genelde Kamala ve Patong arasındaki bölgede bu tarz villalar bulunmaktadır. Otel içinde çeşitli odalar mevcuttur. Odanın balkonunda havuz olan odalar da tercih edilebilir veya odanın içinde jakuzi olan okyanus manzaralı odalar da tercih edilebilir.

67 okunma

Etiketler : ,

  Benzer Yazılar


  Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır, yazı hakkındaki düşüncelerinizi paylaşmaktan çekinmeyin.

  Son Yorumlar