Muğla’da Keyifli Bir Gün İçin Tur Rehberi

  Tur Rehberi    6 Kasım 2018
Yorum Yok

Muğla, ülkemizin en çok turist alan şehirlerinden bir tanesidir. Adeta hepsi birer cennet olan ilçelerinin doğal güzelliklerinin yanında, tarihi kimliğini koruması ve insanlarının sıcaklığıyla sıklıkla tercih edilen bölgelerdendir. Antik Karya Bölgesi’nin bulunduğu Muğla; eski zamanların en önemli kavimlerine de ev sahipliği yapmıştır. Yaz turizminde patlayan nüfusa en iyi şekilde hizmet verme kapasitesine sahip olan Muğla’da inanılmaz sayıda gezilecek alan vardır. Bu yazımızda Muğla’da keyifli bir gün geçireceklere en önemli tavsiyeler bulunmaktadır. Tabi ki birbirinden güzel 17 tane ilçesi bulunan Muğla’da verilecek öneriler, genel olarak turistlerin en çok memnun kaldığı bölgelerden oluşmaktadır.

Bodrum Antik Tiyatrosu ve Kalesi

Klasik Çağ’dan günümüze kadar gelen anıtsal bir eser olan Bodrum Antik Tiyatrosu, her sene ilgilileri tarafından ziyaretçi akınına ev sahipliği yapmaktadır. Anadolu’da yapılmış en eski tiyatro olma özelliğine sahip bu alan, Mausolos Devri sanatının mimari izlerini taşımaktadır. İki liman arasında kurulmuş olan Bodrum Kalesi de, her anlamda çok meşhur olan eski bir Fransız kulesidir. Manzarası sayesinde her yıl binlerce kişinin gelmesini sağlamaktadır.

Saklıkent Kanyonu

Fethiye’nin en gözde mekanlarından olan Saklıkent 18 kilometrelik bir uzunluğa sahiptir. Ülkemizin en uzun kanyonu olan Saklıkent Kanyonu, içerisinde misafirlerin yemek yemesini sağlayacak birçok restorana da ev sahipliği yapmaktadır. Eşsiz güzelliği ile beraber, Muğla’da kesinlikle görülmesi gerekilen yerlerdendir.

Cennet Adası

Muğla’ya gelip de bu dünya harikası yeri görmek isteyenlerin en kısa sürede Marmaris’e ulaşması gerekmektedir. Bütün tur teknelerinin uğrak mekanı olan Cennet Adası, ormanlarla kaplı bir bölgede şeffaf ve tertemiz bir denizin birleşmesinden oluşmaktadır. Nimara adı verilen bu yarımadada, yürüyüş ve konaklama imkanı da bulunmaktadır.

Kelebek Vadisi

Fethiye Ölüdeniz’den kalkacak olan tur tekneleri ve motorlarla ulaşılacak bu vadinin, aslında cennetin bir yansıması olduğuna inanılır. Genelde her yıl binlerce turisti ağırlayan Kelebek Vadisi, dünyanın en güzel ve gözde mekanlarından bir tanesidir. Sadece deniziyle değil, doğada mükemmel bir uyum yakalayan yeşilliği ile de ünlü olan Kelebek Vadisi, Muğla’da kesinlikle görülmesi gerekilen mekanlardan bir tanesidir.

72 okunma

Etiketler : , ,

  Benzer Yazılar


  Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır, yazı hakkındaki düşüncelerinizi paylaşmaktan çekinmeyin.

  Son Yorumlar