Cape Town Gezi Rehberi

  Şehir Rehberi    3 Kasım 2018
Yorum Yok

Afrika kıtasının en güneyinde bulunan Cape Town, aslında dünyanın saklı cennetlerinden bir tanesidir. Genelde gidenlerin dönmek istemediği Cape Town, bünyesinde birçok farklı eğlence barındırır. Tarihi ve kültürel anlamda çok canlı bir özelliğe sahip olan şehir, aynı zamanda dünyadaki bazı sporlar için de marka halini almıştır. Dünyanın en iyi spor aktiviteleri, Cape Town içerisinde yapılabilir. Deniz tatili güzel bir seçenek olacaktır. Genel olarak Cape Town ucuz bir tatil fırsatı yaratır. Çünkü Türk Lirası yerel paradan daha değerlidir. Cape Town’da Afrika’nın eğlenceli ve kültürel yanı ortaya çıkmıştır. Gidecek olan turistlerin, eğlenceye doğacakları bir tatil ve rota olacaktır.

Cape Town Gezilecek Yerler

Cape Town ile Türkiye arasında saat farkı yoktur. Bu yüzden 12 saatlik yolculuktan sonra kolunuzdaki saati anında kullanabilirsiniz. Masa Dağı ve Lion’s Head, öncelikle gezilecek yerlerdendir. Aynı zamanda Western Cape de, kesinlikle görülmesi gerekilen sahillerden bir tanesidir. Robben adası çok değerli bir müze görevi görür. Bunun dışında Elgin Vadisi de, yine doğru bir şarap tadım merkez olacaktır. Ümit Burnu, Afrika’nın en güney ucudur. Bu yüzden gidilmeye değer bir manzarası vardır. Bu gezilecek yerlerin dışında her zaman köpek balığı dalışı yapılabilir. Muizenberg’te sörf yapılabilir ve Langa Turu gerçekleştirilebilir. Şehrin batı tarafında da iki gün boyunca penguenler gözlenir ve St. James’te renkli köyler gezilebilir.

Cape Town’da Ne Yenir?

Cape Town yeme ve içme konusunda çok geniş bir yelpazeye sahiptir. Özellikle et veya sebze tercihini ayrı şekilde kullanan bütün turistlere hitap eden bir şehirdir. Malezya ve Cava Adasından gelen aşçıların pişirme teknikler, mutfakta önemli bir yere sahiptir. Yemeklerin içerisinde genel olarak tavuk, limon, fasulye ve domates kullanılır. Bu sayede sürekli şömine üzerinde yapılan yemeklerin, sıklıkla damak zevkimize uyduğu bilinmektedir. Mangal kültürü son derece yaygındır. Et ve et ürünleri sıklıkla tercih edilir. Bunun yanında düşük kolesterollü devekuşu eti de mutfakta yerini almaktadır. Vetkoek bir çeşit hamur topudur ve içi dolu şekilde kızartılmaktadır.

72 okunma

Etiketler : ,

  Benzer Yazılar


  Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır, yazı hakkındaki düşüncelerinizi paylaşmaktan çekinmeyin.

  Son Yorumlar