Ankara’da Keyifli Bir Tur için Rota

  Tur Rehberi    6 Ekim 2018
Yorum Yok

Türkiye’nin başkenti Ankara’da güzel vakit geçirmeye hazır mısınız? Eğer birkaç gün zamanınızı Ankara’da gezinti yapmak için ayırdıysanız sizlere rota hakkında öneriler sunmakta istiyoruz.

Hamamönü Kahvaltısı ve Ankara Kalesi

Ankara turu için öncelikle sabah kahvaltısı ile başlıyoruz. Güzel ve keyifli bir kahvaltı yapmak için Ankara’nın dört bir köşesinde mekan önerisi sunabiliriz. Ancak merkezde iseniz ve turunuza keyifli bir kahvaltı ile başlamak istiyorsanız Hamamönü en doğru tercih. Eski Ankara evlerine bakarak kahvaltınızı yapabilirsiniz. Kahvaltınızın hemen arkasından ise sadece 5 dakika yürüme mesafesinde olan Ankara Kalesi’ni ziyaret edebilirsiniz. Tam olarak yapım tarihi bilinmeyen Ankara Kalesi gezinizde Ankara ile ilgili pek çok bilgi ve detaya sahip olacağınızı belirtelim.

Rahmi M. Koç Müzesi

Ankara’nın esnaf tarihine şahitlik etmek istiyor ve Türkiye’de müze kültürüne yön veren ilk mekanlardan birini ziyaret etmek istiyorsanız yürüme mesafesindeki Rahmi M. Koç Müzesi ziyaretinde bulunmalısınız. Rahmi M. Koç Müzesi giriş ücreti ise yetişkinler için sadece 5 TL’dir. Öğle saatinde yemeğinizi yine Rahmi M. Koç Müzesi’nin tam karşısında olan lokantalarda gerçekleştirebilirsiniz.

Ulucanlar Kapalı Cezaevi Müzesi

Ankara’nın göbeği olan Ulus’ta gezintiye devam ediyoruz. Öğle yemeğinin ardından siyasi geçmişin tüm izlerini yansıtan Ulucanlar Kapalı Cezaevi Müzesi ziyaretini gerçekleştirmelisiniz. Uzunca zaman geçireceğiniz Ulucanlar Kapalı Cezaevi Müzesi içerisinde tarihi pek çok olay gözünüzde canlanacak. Bugünün sonunda güzel bir akşam yemeği için Ankara Kalesi içerisinde yer alan tarihi lokantaları öneririz.

Kızılay ve Kumrular Sokak

Ankara’daki gezinizin ikinci gününde kahvaltı ve gezintiler için Kızılay’dayız. Konur Sokak’ta bulunan mekanlarda yapacağınız kahvaltı sonrasında Kumrular Sokak içerisinde kısa bir gezinti yapıyoruz. Siyasi olarak pek çok binanın yer aldığı Kumrular’da kısa bir gezintinin ardından Anadolu Medeniyetleri Müzesi ziyareti için metro veya otobüs kullanarak Ulus’a birkaç dakikalık yolculuk yapıyoruz ( yürüyerek 10 dakika içerisinde geçebilirsiniz ).

Anadolu Medeniyetleri Müzesi

Anadolu tarihini anlamak ve yaşamak istiyorsanız yaklaşık 2 saat burada zaman geçirmelisiniz. Hititler döneminden Anadolu’ya kadar tüm tarihi hissedebileceğiniz Anadolu Medeniyetleri Müzesi içerisinde pek çok tarihi eşyaya da şahitlik edeceksiniz.

Gün sonu akşam yemeğini ise Kızılay’da bulunan ” Kilo ile Et ” lokantalarında yapmanızı öneririz.

70 okunma

Etiketler : ,

  Benzer Yazılar


  Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır, yazı hakkındaki düşüncelerinizi paylaşmaktan çekinmeyin.

  Son Yorumlar